Upozorňujeme zákazníky, že v současnosti doba dodání domku může být až 4 týdny.

Příplatkové možnosti

Téměř všechny parametry domečku jsou variabilní a lze je přizpůsobit vašim potřebám. Na kartě domku v e-shopu máte možnost zvolit jednotlivé příplatkové možnosti materiálů, dopravy i montáže. Spousta klientů řešíme individuálně dle jejich vlastních požadavků.

Tloušťka desek. K dispozici jsou tloušťky desek 16/19/24 mm. Tloušťka 16 mm je vhodnější pro menší domečky. V každém případě i zde platí „čím hrubší materiál, tím delší životnost domku“. Vyšší tloušťka desek přispívá k větší pevnosti domečku jako celku.

Při volbě tloušťky stěn domku 16 mm budou střešní panely z palubek o tloušťce 16 mm.
Při volbě tloušťky stěn domku 19 nebo 24 mm budou střešní panely jsou z palubek o tloušťce 19 mm.

Nátěry – impregnace a lazura. Podstatně prodlužují životnost domku, jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření a zpomalují stárnutí dřeva. Při výrobě má domeček přírodní barvu smrkového dřeva bez povrchové úpravy a je připraven k aplikaci nátěrů. Můžete využít dodání domečku od nás již s aplikovanou impregnací a/nebo lazurou.

  • Impregnace je bezbarvou nátěrovou úpravou dřeva proti škůdcům, plísním a houbám. Stačí jedna vrstva nátěru podle pokynů výrobce.
  • Lazura brání pronikání vody do dřeva a zpomaluje degradování dřeva pod vlivem povětrnostních změn. Jedná se o tenkovrstvou olejovou lazuru na dřevo do exteriéru.

Střešní krytina. Na výběr jsou možnosti: Asfaltový papír x Asfaltový šindel (červený nebo černý).

Výška stěny 2m. Odpovídá výšce stěn (panelů) 200 cm, což ocení zejména vyšší lidé. Nejnižší vnitřní bod domku v jeho interiéru je tedy ve výšce 2 m (oproti standardně nabízené výšce stěn 180 cm). Vstupní dveře lze také vyrobit o výšce 2 m, tak jako panely stěn. Případně je poměrně častá kombinace 180 cm dveří a 200 cm výšky stěn. Z výrobního hlediska se jedná o navýšení materiálu pro výrobu, z tohoto hlediska je zvýšení stěn na 200 cm příplatková položka v doplňcích u většiny domků.

Vnitřní příčka/příčky. Jedná se o vnitřní předělení domečku na „místnosti“. Rozvržení příček je nejlepší probrat při plánování Vašeho budoucího domku a tedy i nacenění příček je řešeno individuálně.

  • Jednoduché předělení domku předpokládá samostatné vstupy, tzn. samostatné vnější dveře.
  • Jinou možností (zejména u větších domků) je rozdělení interiéru na více místností, avšak s jedněmi vstupními dveřmi do domku. Dveře do místností jsou tak přímo na vnitřních příčkách (stěnách).

Rozšíření terasy – velikost terasy umíme snadno upravit a přizpůsobit vašim potřebám. Je možné připravit domek s větší podlahou. prodloužit terasu o 1 metr nebo o 10 metrů. Vyberte si z nabídky příplatků nebo napište svůj požadavek do Poznámky.

Zesílený rám podlahy. Oproti základnímu profilu hranolů má zesílený rám podlahy za příplatek větší profil hranolů 5 × 10 cm.

Podlaha pod domek. V případě, že se jedná o domek, který ve své základní ceně neobsahuje podlahu, lze ji přiobjednat jako příplatkovou položku. Rovněž je možné dodat domek bez podlahy – tento požadavek nám napište do Poznámky (při objednávce v Košíku) a cena podlahy následně odečteme z ceny domku. Domek bez podlahy stojí na svém obvodovém rámu přímo na podkladu. Doporučujeme domek ukotvit k podkladu.

Okno. Umístění okna lze změnit, odstranit, případně přidat okna navíc. Boční panely (stěny) jsou vzájemně zaměnitelné a panel s oknem lze umístit na libovolné místo. Chcete-li domeček bez okna, nebo bez okének na dveřích, napište tento požadavek do Poznámky a cena okna bude odečtena z ceny domečku.

  • Okno – výklopné. 
  • Okno – výplň. 
  • Okno – navíc.

Dveře. Standardní dvoukřídlé dveře (125 x 180 cm) lze vyrobit širší nebo vyšší. Nebo naopak, dveře lze vyrobit užší než strandartní jednokřídlé (80 x 180 cm). Požadovanou šířku dveří nám napište do Poznámky. Mějte na mysli, že kvůli praktickým důvodům má být šířka dveří minimálně 80 cm.

Klika + FAB zámek. FAB + klika s instalací.

Betonové dlaždice pod domek. Jedná se o betonové čtverce minimálně 20×20 cm a tloušťkou nejčastěji 5 cm. Betonová dlažba se ukládá pod rám podlahy, rozložená podle schématu podlahového roštu domku, osazená do roviny. Jejich účel je jednak v možnosti jimi vyrovnat nerovnosti terénu, jednak zvýšit umístění domku nad terén, čímž se minimalizuje styk vody se dřevem na domečku a zajišťuje jeho větrání. Množství dlažby potřebné k podložení rámu závisí na velikosti a schématu rámu daného domku. K jednotlivým domkům naleznete potřebné množství a cenu za dlažbu v příplatkových doplňcích.