Příplatkové možnosti

Téměř všechny parametry domečku jsou variabilní a lze je přizpůsobit vašim potřebám. Na kartě domku v e-shopu máte možnost zvolit jednotlivé příplatkové možnosti materiálů, dopravy i montáže. Spousta klientů řešíme individuálně dle jejich vlastních požadavků.

Tloušťka desek. K dispozici jsou tloušťky desek 15/18/25 mm. Tloušťka 15 mm je vhodnější pro menší domečky. V každém případě i zde platí „čím hrubší materiál, tím delší životnost domku“. Vyšší tloušťka desek přispívá k větší pevnosti domečku než celku.

Nátěry – impregnace a lazura. Podstatně prodlužují životnost domku, jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření a zpomalují stárnutí dřeva. Při výrobě má domeček přírodní barvu smrkového dřeva bez povrchové úpravy a je připraven k aplikaci nátěrů. Můžete využít dodání domečku od nás již s aplikovanou impregnací a/nebo lazurou.

  • Impregnace je bezbarvou nátěrovou úpravou dřeva proti škůdcům, plísním a houbám. Stačí jedna vrstva nátěru podle pokynů výrobce.
  • Lazura brání pronikání vody do dřeva a zpomaluje degradování dřeva pod vlivem povětrnostních změn. Jedná se o tenkovrstvou olejovou lazuru na dřevo do exteriéru.

Střešní krytina. Na výběr jsou možnosti: Asfaltový papír x Asfaltový šindel (červený nebo černý).

Výška stěny 2m. Odpovídá výšce stěn (panelů) 200 cm, což ocení zejména vyšší lidé. Nejnižší vnitřní bod domku v jeho interiéru je tedy ve výšce 2 m (oproti standardně nabízené výšce stěn 180 cm). Vstupní dveře lze také vyrobit o výšce 2 m, tak jako panely stěn. Případně je poměrně častá kombinace 180 cm dveří a 200 cm výšky stěn. Z výrobního hlediska se jedná o navýšení materiálu pro výrobu, z tohoto hlediska je zvýšení stěn na 200 cm příplatková položka v doplňcích u většiny domků.

Vnitřní příčka/příčky. Jedná se o vnitřní předělení domečku na „místnosti“. Rozvržení příček je nejlepší probrat při plánování Vašeho budoucího domku a tedy i nacenění příček je řešeno individuálně.

  • Jednoduché předělení domku předpokládá samostatné vstupy, tzn. samostatné vnější dveře.
  • Jinou možností (zejména u větších domků) je rozdělení interiéru na více místností, avšak s jedněmi vstupními dveřmi do domku. Dveře do místností jsou tak přímo na vnitřních příčkách (stěnách).

Rozšíření terasy – velikost terasy umíme snadno upravit a přizpůsobit vašim potřebám. Je možné připravit domek s větší podlahou. prodloužit terasu o 1 metr nebo o 10 metrů. Vyberte si z nabídky příplatků nebo napište svůj požadavek do Poznámky.

Zesílený rám podlahy. Oproti základnímu profilu hranolů má zesílený rám podlahy za příplatek větší profil hranolů 5 × 10 cm.

Podlaha pod domek. V případě, že se jedná o domek, který ve své základní ceně neobsahuje podlahu, lze ji přiobjednat jako příplatkovou položku. Rovněž je možné dodat domek bez podlahy – tento požadavek nám napište do Poznámky (při objednávce v Košíku) a cena podlahy následně odečteme z ceny domku. Domek bez podlahy stojí na svém obvodovém rámu přímo na podkladu. Doporučujeme domek ukotvit k podkladu.

Okno. Umístění okna lze změnit, odstranit, případně přidat okna navíc. Boční panely (stěny) jsou vzájemně zaměnitelné a panel s oknem lze umístit na libovolné místo. Chcete-li domeček bez okna, nebo bez okének na dveřích, napište tento požadavek do Poznámky a cena okna bude odečtena z ceny domečku.

  • Okno – výklopné. 
  • Okno – výplň. 
  • Okno – navíc.

Dveře. Standardní dvoukřídlé dveře lze vyrobit širší nebo vyšší. Nebo naopak, dveře lze vyrobit užší, než jednokřídlé. Požadovanou šířku dveří nám napište do Poznámky, mějte na mysli, že kvůli praktickým důvodům má být šířka dveří minimálně 90 cm.

Klika + FAB zámek. FAB + klika s instalací.

Betonové dlaždice pod domek. Jedná se o betonové čtverce minimálně 20×20 cm a tloušťkou nejčastěji 5 cm. Betonová dlažba se ukládá pod rám podlahy, rozložená podle schématu podlahového roštu domku, osazená do roviny. Jejich účel je jednak v možnosti jimi vyrovnat nerovnosti terénu, jednak zvýšit umístění domku nad terén, čímž se minimalizuje styk vody se dřevem na domečku a zajišťuje jeho větrání. Množství dlažby potřebné k podložení rámu závisí na velikosti a schématu rámu daného domku. K jednotlivým domkům naleznete potřebné množství a cenu za dlažbu v příplatkových doplňcích.