Upozorňujeme zákazníky, že v současnosti doba dodání domku může být až 4 týdny.

Popis zahradního domku (univerzální)

Zahradní „užitkové“ domečky vyrábíme od venkovního záchodu „kadibudky“, přes domečky pro uskladnění zahradního (stavebního) nářadí, dřevárny, až po zahradní chatky s terasou pro posezení.

Jejich podstatu tvoří dřevěné panely „SPS“. Tyto snadno smontovatelné, přenositelné (jedním člověkem) a variabilní panely tvoří základ domečku. Každá část panelu přispívá ke konstrukční stabilitě. Jednotlivé části panelu jsou spojovány sponkováním, což znamená vysokou výrobní efektivitu, nižší váhu panelu a větší pevnost.

Variabilnost při „vyskládání“ panelů je prakticky neomezená, staticky a konstrukčně jsou domečky limitovány šířkou domečku (max. 4 metry), délka téměř jakákoliv.

Základy konstrukce pro oba typy domků jsou prakticky totožné. Hlavní rozdíl je samozřejmě v charakteru střechy a jejím vzhledu. Nabízíme dva typy domků:

Statický posudek

Naše domky splňují parametry kategorie pomocné technické stavby - kvalitního a stabilního zahradního domku. Statický posudek je k dispozici ke stažení.

Materiály

Masivní tatranský profil je deska, která má podél jedné strany pero a na opačné straně drážku. Kromě toho, že tento systém zasouvání pera jedné desky do drážky druhé desky výrazně přispívá ke stabilitě spoje, takový spoj zároveň odvádí stékající vodu a drží ji na vnější stěně domku (neproniká do desky). Díky tomu se výrazně prodlužuje životnost domečku. Desky jsou hoblované, pohledové.

SPS panel. Skelet panelu tvoří hranoly o průměru 4 × 4 cm. Opláštění skeletu je z tatranského profilu - masivních desek s perodrážkou, přichycené na skelet sponami dlouhými 3,5 cm. Tím je vytvořena pevná a stabilní celodřevěná stěna domku.

Střešní panel. Základ střešního panelu je v případě „A“ střechy: hranol (4 × 4 cm) na jedné straně a lišta (profil 1,2 × 3,5 cm) na straně druhé. V případě rovné střechy: hranol (4 × 4 cm) na obou stranách. Desky tatranského profilu jsou přichyceny k hranolu/liště sponami.

Okno domečku má standardně rozměr 100 × 40 cm, jako výplň je v ceně domečku lexan (průsvitný), za příplatek průhledné plexisklo. Panel s oknem lze umístit na libovolnou stranu domku.

Dveře jsou standardně dvoukřídlé o rozměrech křídla 180 × 62 cm, vyráběné stejně jako SPS panel. Všechny domečky mají dveře s oknem (cca. 30 × 30 cm). Je však možné i dodání dveří bez oken, popřípadě jednokřídlé (180 × 80 nebo 90 cm), s oknem nebo bez okna. Součástí dveří je celé kování (panty, šrouby, petlice). V případě potřeby, je možné umístit dveře na libovolnou stranu domku (je třeba to však zadat před samotnou výrobou).

Podlahový rošt je z hranolů, spojovaných samořeznými šrouby tak, aby se daly na rošt klást podlahové desky. Základní profil hranolů je 6×4 cm, za příplatek zesílený profil 5×10 cm.

Podlahové desky o tloušťce dřeva 24 mm mají perodrážku (podobně jako tatranský profil), čímž je spoj podlahy stabilnější a podlaha prakticky bez mezer. Desky jsou k roštu přichycovány samořeznými šrouby. 

Nátěry

Impregnace. Základní ošetření dřeva před plísněmi a škůdci impregnací. Stejný přípravek se běžně používá při ošetření dřeva při stavění krovu, v našem případě používáme kvůli estetice domečku bezbarvou impregnaci. Velice doporučujeme zejména impregnaci podlahy (rošt, desky). Avšak impregnace celého domečku, prodlouží životnost stavby jako celku. Je vhodná i jako prvotní vrstva pod jakýkoli jiný nátěr (například lazuru).

Lazura. Barevná tenkovrstvá lazura do exteriéru, chrání dřevo před povětrnostními vlivy, snižuje vstřebávání vlhkosti do dřeva a odrazuje škůdce. V nabídce máme různobarevné lazury na vnější stěny domku (včetně viditelných částí, například zábradlí a stojek pod přestřešením terasy. Na požádání klienta nanášíme lazuru již na vyrobené panely štětcem na vnější části domku – stěny, stojiny na terase, zábradlí.

Střešní krytina

Velmi dobrou zkušenost máme s asfaltovým šindelem, který má několik výhod: poměrně rychlá montáž, bez nutnosti lemovacích střešních plechů, dlouhá životnost, tvarová a barevná variabilnost. V naší nabídce je černý a červený šindel i jeho montáž. Další možností je asfaltový izolační papír, z našich zkušeností je to však dočasné řešení a doporučujeme jej překrýt nebo nahradit jinou krytinou.


Dětské zahradní domečky (univerzální popis)

Konstrukce dětských domečků je v podstatě stejná jako u „dospěláckých“ domečků, tzn. ze SPS panelů (viz. odstavec Materiály výše). Tloušťka desek (tatranský profil) je v základní ceně 16 mm. Domeček je poměrně snadno smontovatelný.

Všechny naše dětské domečky jsou vhodné do exteriéru. Doporučujeme však dřevo patřičně ošetřit k tomu určenými přípravky, nejlépe vhodnými i pro dětské hračky. Stejně tak lze domek impregnovat (netoxická impregnace), případně natřít lazurou přímo v naší dílně – vyberte si z naší nabídky příplatkových možností.

Dětské domečky jsou v základní ceně bez podlahy, kterou je možno si doobjednat (pod domeček, případně i pod terásku). Podle stylu jednotlivého domečku (vidět na fotografiích) lze objednat různé doplňky a určit tak styl domečku. Změňte domeček například na kavárnu, obchůdek, zahradnictví či pirátskou skrýš.